Plexo & Mugis - Kopanec Múzy

by Plexo & Mugis

supported by
/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      €3 EUR  or more

     

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.

about

“Píše sa mesiac September, 2011. rok. Zostarnutý, roztrasený Plexo sedí vo svojej zemľanke a rozmýšľa nad svojim doterajším životom. V hlave mu hrá: „Je to život čo sme chceli? … Život, čo žijeme?“, keď tu zrazu ako blesk z jasného neba, skrsne mu v mysli jeden nápad – napíšem zbierku básní!

Približne 265,78 km odtiaľ sa senilitou postihnutý Mugis venuje svojmu nedeľňajšiemu obedu – šošovicovému prívarku s pečenou gombaseckou klobásou. Tričko má zafúľané od vystrekujúcej masti. Zahladí sa na zaprášené, v kúte opustené gajdy…. Ale iné som chcel.

Bratislavský Plexo a ružomberský Mugis sa po neustálom psychickom nátlaku ich okolia spojili, aby vypustili do éteru album s názvom Kopanec Múzy. A to sa im aj podarilo. Album obsahuje 12 skladieb, na mikrofóne sa predvedie iba Plexo a skrečmi prispeli 3CK a DJ Metys.

CD sa nahrávalo u Plexa doma pri zapnutej Šeherezáde a Onurovi, tak prípadný plač v nahrávkach nie je na škodu. Rovnako môže obsahovať aj stopy arašidov, mlieka a iných alergénov. Grafiku poriešil sám Mugis na Didaktiku Gama. CD chalani poslali do lisu v počte kusov 250, pričom už každé z nich má svojho majiteľa.

credits

released October 12, 2011

Texty, rap, nahrávanie, master: Peter "Plexo" Plecho
Hudba, aranž, grafika: Matúš "Mugis" Faga
Skreče: DJ 3CK, DJ Metys

tags

license

all rights reserved

about

Plexo (Official) Bratislavský kraj, Slovakia

contact / help

Contact Plexo (Official)

Streaming and
Download help